Opracowanie (bio)technologii konsolidacji gruntów zanieczyszczonych metalami ciężkimi

Prace badawczo-rozwojowe

Firma w ramach swojej działalności sukcesywnie rozwija technologię oczyszczania gruntów zanieczyszczonych zarówno węglowodorami jak i metalami. Stawiamy nacisk na poprawę efektywności procesu unieszkodliwiania/odzysku zanieczyszczonej ziemi a przez to na zmniejszenie kosztów i rozwój nowych technologii. Badania prowadzimy we współpracy z Jednostkami naukowo – badawczymi z całej Polski zarówno dla technologii biologicznych jak i chemicznych.

Prowadzone prace badawcze realizowane są w następujących zakresach:

  • Współpraca z dostawcą biopreparatu i wspólnym prowadzeniu prac badawczych w celu podniesienia efektywności redukcji zanieczyszczeń,
  • Zrealizowano projekt na opracowanie „Autorskiej technologii optymalizacji procesu oczyszczania/unieszkodliwiania gruntów zanieczyszczonych metalami”. Projekt realizowany we współpracy z jednostkami badawczymi z całej Polski a dofinansowany w ramach środków RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020,
  • „Opracowanie (bio)technologii konsolidacji gruntów zanieczyszczonych metalami ciężkimi”. Projekt realizowany wraz z Wydziałem Biologii UW i dofinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z Funduszy Europejskich z programu Inteligentny Rozwój.

Podniesienie efektywności redukcji zanieczyszczeń.
Prowadzimy testy na różnych podłożach (trociny i zrębki gałęzi drzew) jako materiałów umożliwiających namnożenie bakterii w roztworze glebowym. Jest to alternatywny sposób namnażania bakterii do tego jaki stosujemy w bioreaktorach (zbiornikach 1000 litrowych) zlokalizowanych przy pryzmach. Może być on wykorzystywany min w warunkach zimowych.

Celem „Autorskiej technologii optymalizacji procesu oczyszczania/unieszkodliwiania gruntów zanieczyszczonych metalami” było:

  • przeprowadzenie badań oraz opracowanie odczynników mobilizujących metale w zanieczyszczonym gruncie,
  • opracowanie metodologii w skali półprzemysłowej na wytypowanych typach roztworów,
  • przeprowadzenie prac projektowych i konstrukcyjnych mających na celu opracowanie projektu technologicznego pilotażowej linii unieszkodliwiania,
  • budowa i testy finalnej linii pilotażowej.

Wartość projektu: 6 790 255,50 zł (wkład Funduszy Europejskich: 3 746 255,00 zł)

W wyniku realizacji projektu B+R p.n. „Autorska technologia optymalizacji procesu oczyszczania/unieszkodliwiania gruntów zanieczyszczonych metalami” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi Priorytetowej I „Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce” w ramach działania 1.2 „Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw” RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, opracowana została autorska technologia oraz wybudowana linia pilotażowa całej instalacji. Tym samym mamy do zaoferowania niniejszą technologię i zapraszamy potencjalnych klientów do kontaktu z przedstawicielami Spółki – dane w zakładce Kontakt.

Celem „Opracowania (bio)technologii konsolidacji gruntów zanieczyszczonych metalami ciężkimi” było:

  • opracowanie technologii mikrobiologicznej ekstrakcji metali ciężkich z gruntów zanieczyszczonych,
  • opracowanie technologii stabilizacji chemicznej metali ciężkich w gruncie za pomocą bakterii degradujących mocznik,
  • badania pilotażowe – weryfikacja wydajności opracowanej biotechnologii na pryzmach remediacyjnych.

Wartość projektu: 400 000,00 zł (wkład Funduszy Europejskich: 340 000,00 zł).


  • Zrównoważony Rozwój

    Stawiamy na ekologię i długoterminowe rozwiązania.

  • Innowacyjność

    Wprowadzamy najnowsze technologie w ochronie środowiska.

  • Rzetelność

    Gwarantujemy wysoką jakość i profesjonalizm naszych usług.

  • Zaangażowanie

    Jesteśmy oddani misji ochrony naszej planety.